Hangi elbise modelleri daha zayıf gösterir?

Makale yayınlanma tarihi: 2 Oca 2024 Makale yazarı: Eadam Dijital
Hangi elbise modelleri daha zayıf gösterir?
Tüm Yeni

Her zaman vücudunuz tam anlamıyla kusursuz olmaz. Giydiğiniz kıyafetler; elbiseler, etekler, pantolonlar… Seçiminiz doğru olduğu takdirde sizi olduğundan zayıf gösterebilir bu kıyafetler. Vücudunuzu doğru tanırsanız seçimleriniz sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterebilir. Zayıf görünmek için kıyafetlerin kumaş türü, kumaşın deseni ve kıyafetin modeli dikkat edilmesi gereken en önemli noktadır. Her kadının vücut şekli farklıdır. Bu yüzden bir başkasında beğendiniz elbise sizde aynı şekilde durmayabilir. Kendi vücut şeklinizi tanıyarak seçimler yapabilirsiniz. İnce farklarla elbise modelleri içinde zayıf görünebilirsiniz. Daha ince görünmek için yapılması gereken nüanslar vardır. Nedir bu nüanslar? Şimdi bu ipuçlarına bakalım.

​Daha ince görünmek için ipuçları

Seçimlerimizi yaparken dikkat edeceğimiz bazı hususlar vardır. Bunları dikkate alarak ve bu ipuçlarını doğru kullanarak sizi daha zayıf gösterecek elbise modelleri kolaylıkla bulabilirsiniz. İpuçlarından yola çıkarak vücudunuzda kilolarınızdan dolayı kapatmanız gereken yerleri kamufle edebilirsiniz. Peki nedir bu ipuçları?

​Belinizi nasıl ince gösterirsiniz?

 

Kum saati vücut tipine sahipseniz belin ince olması konusunda çok da yapmanız gereken bir şey yoktur. Ama her kadın kum saati vücut şekline sahip değildir. Bu yüzden beli ince göstermek için kemer kullanabilirsiniz. Elbiselerinizde kullanacağınız kalın kemerler belinizi ortaya çıkaracak ve belinizi ince gösterecektir. Aynı zamanda korselerde belinizi ön plana çıkarmanız ve ince göstermeniz için güzel bir tercih olacaktır. Dikkatleri V yaka giyerek dekolteye çekerseniz belinizden gözler uzak duracaktır. Ayrıca kilo kapatan elbise modelleri seçerseniz kendinizi daha özgüvenli hissedersiniz.


 

​Çok dar kıyafetlerden uzak durun

 

Vücudunuzun kusurlu olan bölgesi varsa ve dar kıyafet seçimleri yaparsanız bu hatalı bir tercih olabilir. Çünkü dar kıyafetler vücuda yapışır. Bu da sizi olduğunuzdan kilolu gösterir. Bu hataya düşmeyi hiçbir kadın istemez. Yapılacak seçimler doğru olmalıdır. Basenleri geniş olan kadınların uzak durması gereken kıyafetler dar kıyafetlerdir. Vücuda yapışması sizi olduğunuzdan kilolu gösterebilir. Bu yüzden dökümlü şeyler tercih ederek gizlenmek istenen yerler gizlenebilir. Seçilecek elbise modelleri bu doğrultuda seçilmelidir.

​Kumaşların türüne dikkat edin

Bazı kumaş türleri vücudumuzu zayıf göstermekten çok aksini yapabilir. Elbise seçimlerinde dikkat edilmesi gereken bir husustur kumaşı. Örneğin saten kumaş fazlalıklarınızı ortaya çıkarabilir. Seçim yaparken zayıf görünmek istiyorsak saten kumaştan uzak durmanız gerekir. Ama giymek isterseniz de dar olan bir saten elbise modelleri değil de bol bir model tercih edilebilir. Bir diğer tehlikeli kumaş türü ise jarsedir. Çünkü jarse kumaş vücudunuzu saran bir özelliği vardır. Küçük bir fazlalığı bile jarse kumaş onun göze batmasına sebep olur. İnce kumaşlar da tehlikeli olabilir. Göbek bölgenizde fazlalığınız varsa ince kumaş türlerinden uzak durulmalıdır. Çok kalın veya örme türü kumaşlarda kilolu gösterebilir. Bu yüzden zayıf görünmek isterseniz bu türlerden uzak durmalısınız. Akışkan türdeki kumaşlar vücuda yapışmadığı için sizi zayıf gösterecektir.

​Desenlerden yararlanın

Elbiselerde puantiye desenini doğru kullanmak zayıf görünmek için yardımcı olacaktır. Bel bölgesinde küçük puantiyeler ve basene doğru büyüyen puantiyeler belinizi zayıf gösterecektir. Boyuna çizgiler hem boyunuzu uzatmanızı hem de zayıf görünmenizi sağlayacaktır.

​Omuzlarınızı vücudunuzla eşitleyin

Eğer geniş omuzlara sahipseniz kullanacağınız aksesuarlarla omuzlarınızı daraltıp zayıf görünebilirsiniz. Bunun için en güzel aksesuar geniş şapkalardır. Gösterişli ve büyük şapkalar omuzlarınızı daraltacaktır. Aynı zamanda belinizi de ince gösterecektir. Geniş omuzlarınız varsa ve zayıf görünmek istiyorsanız vücuda yapışan elbise modelleri tercih etmemelisiniz. Yine dökümlü parçalar sizin için ideal tercihler olacaktır. Askıları kalın olan kıyafetlerde omuzları ön planda tutacağından bu kıyafetlerde tercihiniz olamaz. Bunun yerine ince askılı kıyafetler seçebilirsiniz. Omuz kısımları geniş olan ceketler yerine kısa ceketler tercih edebilirsiniz.

​Ayakkabı seçimine dikkat!

Vücudunuzu zayıf göstermeye çalışırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ayakkabı seçimidir. Ayakkabı seçiminiz seçtiğiniz kıyafet kadar önem taşır. Eğer bacak boyunuz uzun değilse bilekten bağlı modeller tercih etmemelisiniz. Bileklerinizi ortaya çıkaracak stilettolar kullanarak hem bacak boyunuzu uzatmış hem de zayıf görünmüş olursunuz.

​Vücut hatlarınızı belirginleştirin

Keskin vücut hatlarına sahipseniz avantajlı durumda olabilirsiniz. Beliniz inceyse ve basenlerinizden yana dertliyseniz belinizi ön plana çıkararak basenlerinizin zayıf görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu sayede olduğundan zayıf görünebilirsiniz. Bel bölgenizi incelterek diğer bölgeleri örtebilirsiniz. Eğer göğüs bölgenizin hatlarına güveniyorsanız dekolte kullanarak ön plana çıkartabilirsiniz. V yaka modeller de sizin için kurtarıcı olacaktır. V yaka uzun elbise modelleri kullanarak dikkatleri dekolteye çekebilir böylece diğer hatlarınızı gizleyebilirsiniz.

​Renkli kıyafet kullanımı

İster standart beden ister büyük beden olun doğru renk tercihiyle zayıf görünmeniz mümkün. Büyük beden kadınlar kilolu oldukları için her rengi tercih edememektedir. Fakat seçilen doğru elbise modelleri ile istediği rengi tercih edebilir kadınlar. Tabii ki siyah rengin bir farkı var. Ama diğer renklerle de kiloları gizleme imkânı vardır. Renk kararı tamamen kişinin kendi moda anlayışa göre şekillenir. Her mevsim ön planda olan renkler değişiyor. Kadınlar da ön planda olan ve kendine en çok yakışan renkleri tercih ediyor. Yazlık elbise modelleri genellikle daha cıvıl cıvıl renklerle tasarlanıyor. Kıyafet seçerken de ön planda olan renklere bakmak fayda sağlayacaktır.

​İki parça kıyafetler kullanın

İki parça olarak tasarlanan elbise modelleri kullanarak boyunuzu uzun gösterebilirsiniz. Hem sizi olduğundan uzun gösterecektir hem de boyunuzu yukarı çektiğinden zayıf gösterecektir. Aynı zamanda iki parça olarak üretilen fakat farklı parçalarmış gibi değişik renklerde olan elbiseler sizin kurtarıcınız olabilir.

​Büyük çantalar kullanın

Büyük çantalar sizin olduğunuzdan daha zayıf görünmenizi sağlayabilir. Çantanın büyüklüğü sizi kamufle ederek dikkatleri kendine çeker. Sert yapıda olan çantaları ise elinizde taşıyabilirsiniz. Yine farklı bir tür olan çapraz çanta kullanarak da basenlerinizi örtebilirsiniz. Bu sayede basenlerinizi gizlemiş, daha zayıf görünmüş olursunuz.

Paylaş: